Mediacje

Informacje ogólne

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga - nie narzucając jednak żadnego rozwiązania - w wypracowaniu kompromisu.

https://www.mediacja.gov.pl

 

Bezpłatne dyżury mediatorów Polskiego Centrum Mediacji odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 16:00- 17:00 w BOI Sądu Rejonowego w Koszalinie ul. Władysława Andersa 34.

 

Koordynator ds. mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Koszalinie

Izabela Sobolewska - Sędzia Sądu Rejonowego

Dane kontaktowe

III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Koszalinie
ul. Władysława Andersa 34
75-950 Koszalin

tel. 94 34 28 638

Artykuły

 • Stałe Dyżury Mediatorów

  Zapraszamy na stałe, nieodpłatne dyżury mediatorów w sprawach cywilnych, rodzinnych, gospodarczych i pracowniczych, w każdy poniedziałek w godzinach 9.00 do 14.00 (poczynając od 4.11.2019 r.), w Biurze Obsługi Interesanta Sądu Rejonowego w Koszalinie ul. Andersa 34, skrzydło A, parter.

  Czytajwięcejo:
 • Międzynarodowy Dzień Mediacji

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji 17 października 2019 r. w Sądzie Okręgowym w Koszalinie zaplanowane zostały następujące wydarzenia towarzyszące:

  Czytajwięcejo:
 • Film promujący mediacje w sądach

  03-01-2018

  Film promujący mediacje w sądach

  Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego mediacje, przygotowanego przez Fundację Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA Uniwersytetu Warszawskiego.

  Czytajwięcejo:
 • Dyżury mediatora

  Zapraszamy Państwa na nieodpłatne dyżury mediatora w sprawach cywilnych, rodzinnych, gospodarczych i pracowniczych, prowadzone przez stałych mediatorów z Polskiego Centrum Mediacji w każdy pierwszy poniedziałek w godzinach 16:00 - 17:00, w Biurze Obsługi Interesanta Sądu Rejonowego w Koszalinie przy ul. Andersa 34 (wejście A).

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Mediacje