Darmowa pomoc prawna

Obrazek przedstawia logo Darmowa Pomoc Prawna - trzy zazębione koła zębate: granatowe ze znakiem § w środku, żółte ze znakiem @ w środku oraz czerwone z wizerunkiem biretu w środku.

Przejdź do strony głównej programu: DARMOWA POMOC PRAWNA

Od początku 2016 roku na terenie całej Polski funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości, zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Zgodnie z uchwaloną dnia 5 sierpnia 2015 r. ustawą (Dz. U. z 2015 r., poz. 1255), stworzony został dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, z ich upoważnienia, aplikanta adwokackiego lub aplikanta radcowskiego, w lokalach udostępnionych przez gminy lub powiaty. Natomiast w punktach prowadzonych przez organizacje pozarządowe porad będą mogli udzielać także doradcy podatkowi – w zakresie prawa podatkowego, z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz absolwenci wyższych studiów prawniczych (posiadający co najmniej trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu wymagających wiedzy prawniczej czynności bezpośrednio związanych ze świadczeniem pomocy prawnej).

Gdzie w Koszalinie uzyskam bezpłatną pomoc prawną?

Przejdź do strony z wyszukiwarką punktów DARMOWEJ POMOCY PRAWNEJ

Artykuły

Rejestr zmian dla: Darmowa pomoc prawna

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Koszalinie
Wytworzył:
Piotr Salamon
Opublikował:
Piotr Salamon
Dokument z dnia:
2020-06-18 14:16:06
Publikacja w dniu:
2020-06-18
Zmiany:
Podejrzyj